Logo text

WWW

Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let, tedy v období pádu komunistického režimu v tehdejším Československu. WWW byla jednou z prvních kapel experimentujících s rapem v ČR. V pozdějších letech začala pracovat s živými nástroji odklonila se od klasické rapové produkce. V roce 2000 WWW přerušila činnost a její členové se věnovali svým dalším povoláním – zakládající hudebník WWW Ondřej Anděra je filmový režisér a textař Lubomír Typlt je malíř.

WWW se vrátili na scénu s debutovým albem Neurobeat v roce 2006 pod nezávislým labelem BiggBoss. WWW volí cestu prezentace prostřednictvím autorské stylizace a definice hiphopu, jakožto prostoru pro autenticitu. Neurobeat byl vydán jako v pořadí druhý český duální disk, který obsahuje i autorskou klipovou tvorbu kapely. Vizuální tvorba WWW je též prezentována ve významných uměleckých galeriích.

Hudba WWW originálně slučuje postupy hiphopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Texty Lubomíra Typlta provokují posluchače, aby namáhal svou představovivost, jejich naléhavost umocňuje široká škála básnických a fonetických prostředků. Texty Ondřeje

Anděry využívají rytmické možnosti jazyka v abstraktní rovině. WWW byli několikrát headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku.

HIGHLIGHTS:

WWW vydali tři studiová alba, oceňovaná kritikou v ČR i na Slovensku. Byli nominováni na několik hudebních cen – například Anděl a získali prestižní uměleckou cenu Revolver Revue. Reprezentovali české kulturní zázemí pro Česká centra na Slovensku, v Polsku, v Bulharsku, v Holandsku, ve Francii například na festivalech Eurosonic Noorderslag 2009 a v Paříži na festivalu hudby Féte de la musique 2009. V roce 2014 WWW odehráli úspěšný koncert ve Švýcarské Basileji a Luzern na pozvání Museum Tinguely.

Jsou též vyhledávaní jako tvůrci filmové a divadelní hudby. Byli osloveni a v průběhu existence úspěšně odehráli v roli předkapely koncerty například s těmito umělci: The Goats, Sinéad O’Connor, Antipop Consortium, DJ Hudson Mohawke, Boys Noize, Public Enemy, Zebra Katz..

DISKOGRAFIE:

  • Neurobeat CD/DVD, 2006
  • WWW RevolverRevue CD, 2009
  • Tanec Sekyr CD, 2009
  • WWW Live 2CD, 2011
  • Atomová Včela CD/Book, 2013
  • SIPHON (Sifon solo) CD/Vinyl, 2015

BOOKING:

ales.visek@calm.cz

LINKS:

Facebook
Bandzone
Youtube