News Icon

Futura 2000
> Fab 5 Freddy > The Clash

05.03.2011 12:26

80. léta jsou vykradený už se všim všudy, byl napodoben už snad každej nesmysl. Teď se pomalu schyluje k velkýmu nástupu devadesátek, hudba, hadry, barvy, kecy, účesy a filmy. Proč ne. Tohle video je ovšem z roku 1982, kde se propojují tři velký jména – writer Futura 2000, rapper Fab 5 Freddy a kapela The Clash – a svou audio-vizuální koláží podle mě působí naprosto fresh. Ve videu máš šanci zahlídnout graff names jako Lee, Dondi, Zephyr, ale i umělce jako Keith Haring nebo Jean Michel Basquiat. Byla to velká doba, ulice se míchala s uměním a skvělou hudbou, podle mě se k týhle atmosféře budeme nakonec vracet celej život, trendy pominou a zůstane kvalita. Autoři klipu jsou Dean Winkler a Stephan Gosweski.
Jako bonus sleduj klip Blondie - The Hardest Part pro kterej vytvořili background malby Lee a Fab 5 Freddy. Další vrstvu přidal i SAMO, který se později proslavil pod svým jménem Jean Michel Basquiat a stal se bohem primitivního a naturálního umění.

518

Přečtení článku bylo publikováno na Facebook. Odstranit

Komentáře (bussy)
News Icon
News Icon
News Icon

ZebOne > Nový web

biggboss 06.01.2015 09:44
News Icon
News Icon

Smack & Discarda > Moshpit Video

biggboss 02.02.2015 14:05

Líbí se vám BIGGBOSS?

Pro přidání komentáře je nutné, abyste vyjádřili, že se vám naše aplikace líbí. Tento požadavek vychází z architektury Facebooku.

Zrušit