Logo text

A Brief History
of Title Design

17 03 2011

Comics, rap, graffiti a v budoucnu určitě i grafický design. To jsou některý z témat, který se pravidelně objevujou na našem webu. Všechny tyhle disciplíny pracujou s písmem a to většinou velmi kreativním způsobem. Propojení typografie a filmu – to jsou úvodní titulkový sekvence filmů, z kterých se postupem času stala disciplína sama pro sebe a často se jedná o určitý videoklipy, obsahující typograficky zpracovaný info o hercích, štábu atd.
Video A Brief History of Title Design příjemným způsobem shrnuje některý velmi slavný titulkový pasáže klasických filmů.
Seznam filmů : Intolerance, Phantom of the Opera, King Kong, Modern Times, My Man Godfrey, Make Way For Tomorrow, Citizen Kane, The Maltese Falcon, Gun Crazy, The Treasure of the Sierra Madre, Lady in the Lake, Fallen Angel, The Thing, Singing in the Rain, The Man with the Golden Arm, Anatomy of a Murder, Psycho, North by Northwest, Vertigo, Grand Prix, To Kill A Mockingbird, Dr. No, The Pink Panther, Goldfinger, Dr. Strangelove, Bullitt, Barbarella, Soylent Green, Mean Streets, Star Wars, Saturday Night Fever, Superman, Alien, Raging Bull, The Terminator, Brazil, The Untouchables, Do The Right Thing, Forrest Gump, The Naked Gun, Cape Fear, Reservoir Dogs, Delicatessen, Natural Born Killers, Freaked, Se7en, The Island of Dr. Moreau, Mimic, Donnie Brasco, Mission Impossible, Dawn of the Dead, Fight Club, Catch Me If You Can, Lemony Snicket’s A Series of Unfortunate Events, The Fall, Casino Royale, Six Feet Under, Carnivale, Dexter, Mad Men, Iron Man, Juno, The Kingdom, Wall•E, Sherlock Holmes, Up In The Air, Zombieland, Scott Pilgrim vs the World, Buried, Robin Hood, Machete, The Social Network, Enter The Void
Na poslední uvedený film se brzo podíváme blíž, protože se jedná o dost zajímavou záležitost.
May the Force be with you.

518