Logo text

BiggBoss Stage na Burton Špindl Spring Sessions 2015

BB
21 03 2015

Největší zimní akce pro širokou snowboardovou veřejnost na českých horách se po roční pauze vrací do Špindlerova Mlýna, kde poslední březnový víkend přivítá všechny milovníky snowboardingu osmý ročník oblíbené BURTON ŠPINDL SPRING SESSIONS. Tradiční čtyřdenní event nabídne od každého něco – ježdění, soutěže a závody jak pro registrované jezdce, tak pro širokou veřejnost, a tři večery s hudebním programem v XXL party stanu postaveném přímo v areálu.

Bezpochyby největším tahákem pro všechny je možnost zajezdit si na závěr sezóny v perfektně připraveném snowparku světových parametrů. Ten bude zahrnovat jak nový stálý Burton snowpark nahoře ve Svatém Petru, U-rampu, Big Air, oblíbený Corner jump a několik dalších překážek navržených právě pro BURTON ŠPINDL SPRING SESSIONS 2015.

I když v rámci Burton Špindl Spring Sessions jde hlavně o ježdění a dobrý pocit z něj, tak pro soutěžichtivé návštěvníky máme připravené osvědčené formáty z předcházejících let, které jsou zajímavé nejen pro jezdce, ale i pro přítomné diváky. Čtvrteční program je vyhrazen pro Anon Big Air Fortune, který probíhá na velkém skoku a v němž jezdci losují triky tak, že roztočí kolo štěstí a čekají, kde se zastaví. Může na ně padnout jednoduchý skok a nebo také kombinace rotací, ze kterých by se normálním smrtelníkům zamotala hlava. Kdo trik úspěšně předvede, postupuje do dalšího kola až do té doby, než zůstane v závodě poslední jezdec.

V pátek proběhne soutěž na U rampě, kdy během hodinového Jamu půjde o nejlepší celkovou performance i o nejlepší trik. Vzhledem k tomu, že půjde o jedinou soutěž v U-rampě za poslední dva roky na území ČR, SK i PL, jistě bude motivace jezdců veliká.
Sobota má jako poslední soutěžní den akce velmi nabitý program.

Neregistrovaní snowboardisté a snowboardistky, kteří přijedou do Špindlerova Mlýna užít si závěr sezóny, se budou moci utkat v Burton Public Jam contestu, následuje atraktivní Heli Shooting, který probíhá v celém snowparku a na závěr dne se uskuteční oblíbená Burton Corner Session na mohutném corneru vybudovaném na dojezdu sjezdovek.
Denní program bývá pro mnohé pouhým zahřívacím kolečkem před večerními party a tak jsme kromě ježdění na trati z dílny Snowparkdesign připravili i tři hudbou nabité večery – ve čtvrtek, v pátek i v sobotu vždy od osmi hodin se otevřou dveře XXL party stanu a zavřou se až v pozdních ranních hodinách.

BURTON ŠPINDL SPRING SESSIONSKONCERTY

BURTON ŠPINDL SPRING SESSIONS, to jsou nejen tři dny ježdění v pečlivě upraveném snowparku, ale také tři večery nabité programem, ze kterého si může vybrat doslova každý. Hlavní hvězdou je bezpochyby bristký breakbeatový DJ a producent světového formátu Krafty Kuts (UK), jehož sety se vyznačují neskutečnou energií a který spolupracoval s takovými hvězdami jako jsou Fatboy Slim a The Prodigy. Hiphopové fanoušky potěší a nakopnou DJ Wich & LA4 a v rámci Bigg Boss Stage PSH (Orion, Vladimir 518, DJ Mike Trafik) které doplní Refew. V rytmu reagge proběhne vystoupení Fast Food Orchestra, Mydy Rabycad představí svěží elektroswing a Kapitán Demo pobaví svými texty. Po celé tři dny budou návštěvníky provázet DJs Akvamen, Robot, Jorgos, N´Zym a DJ Mike Trafik kteří jsou se snowboardingem spojeni jako prkno s vázáním.

HUDEBNÍ PROGRAM:

ČT 26.3 JÄGERMEISTER PARTY NIGHT (Party stan) – Kapitán Demo, DJ Akvamem & DJ N´Zym

PÁ 27.3 JÄGERMEISTER PARTY NIGHT (Party stan) – DJ Wich & LA4, Mydy Rabycad, DJ Robot, DJ Akvamen & DJ N´Zym

SO 28.3 JÄGERMEISTER SEASON CLOSING PARTY (Party stan) – Fast Food Orchestra, BIGG BOSS STAGE/PSH (Orion, Vladimir 518, DJ Mike Trafik, Refew), KRAFTY KUTS (UK), DJ N´Zym, DJ Mike Trafik & DJ Jorgos

KRAFTY KUTS
Krafty Kuts je jedním z velkých hráčů světové klubové scény. Za svoji kariéru získal množství ocenění, mimo jiné byl osmkrát označen vítězem Breakspoll Winner, časopis DJ MAG jej označil za nejlepšího mezinárodního Dje a udělil rovněž jednomu z jeho singlů vítězný titul, spolupracoval se jmény jako The Prodigy, Fatboy Slim či Rolling Stones. A to přes to, že začínal jako majitel obchodu s hudebními nosiči, který otevřel již na začátku 90. let minulého století. Jak už to ale u talentovaných lidí bývá zvykem, s prodejem muziky se nespokojil a po několika letech za pultem se rozhodl muzice věnovat na plno jako její tvůrce, producent a DJ.

To se psal rok 1996 a pro všechny milovníky zlomených beatů to bylo skvělé rozhodnutí. Kraftyho label „Instant Vibes“, který založil před dvěma lety, mu dává plnou tvůrčí kontrolu nad hudbou. Pokračuje jeho milostný románek s breaky, kterým věnoval celý svůj profesionální život, vyhledává nové talenty, jako jsou například Marten Hoerger, Calvertron, Jay Robinson. A my se na něj můžeme těšit v sobotu 28. března ve Špindlerově Mlýně.

PSH
je česká rapová skupina působící od poloviny devadesátých let 20. století. Jejími zakládajícími členy byli rapper Orion a DJ Shitness. V této sestavě nahráli první dvě demokazety Peneřina těžká dřina a Párátka Adventní Expresní Lyrici. Debutové album Repertoár vydali na vlastním labelu Terrorist? v sestavě Orion + Vladimir 518 + DJ Richard. V roce 2003 DJ Richarda vystřídal DJ Mike Trafik. O tři roky později vydali PSH desku Rap´n´Roll, pak se členové kapely pustili na čas do vlastních projektů. Další společné řadové album pod názvem Epilog vyšlo v na začátku května 2010, ještě před tím ale PSH vytvořili soubor toho nejlepšího pod názvem Zpátky do dnů – The Best Of (2009). V roce 2011 vyšlo DVD Videodrome, které obsahuje vybrané videoklipy PSH od roku 1998 až po rok 2011. Na DVD nechybí například tracky Jižák, Praha, Můj rap, můj svět, Parket, ale ani klipy ze sólových projektů. Mezi ně patří video Vladimira 518 a Kateřiny Winterové k písni Du Dolu nebo Orionovo Teritorium. DVD obsahuje také bonusový dvacetiminutový dokument o PSH nazvaný Tenkrát na Východě.

DJ Wich a LA4
Psal se rok 1993 a DJ Wich se seznámil s Indym a LA4, kdy spolu začínali všichni na pražské graffiti scéně. V roce 1998 vzniká skupina Indy a Wich, kde Indy působí jako rapper a Wich jako producent. Často spolupracují s raperem LA4 (také jako Lavor, Lafor nebo Gizmo), který se objevuje i na jejich vystoupeních a je třetím členem Indy & Wich. Jak už to v hiphopu bývá, hudebnící spolu tvoří dočasné formace napříč scénou a spolupráce mezi DJ Wichem a LA4 patří mezi ty nejdéle trvající. V prosinci roku 2014, více než 20 let od jejich seznámení, vychází pod Golden Touch Records dlouho očekávané Panorama, které produkčně zaštítil DJ Wich a rapově pak LA4. Na tomto albu se jako hosté objevují zásadní jména českého a slovenského rapu, zároveň dali Lavor s Wichem prostor i mladým talentům. Na Burton Špindl Spring Sessions 2015 pak dají prostor diváků aby vytvořili atmosféru, na kterou se nezapomíná.

FASTFOOD ORCHESTRA
Kapela se zformovala v letech 1994-96, tedy v době, kdy mnoho návštěvníků ještě nebylo na světe, a od roku 1998 začala aktivně vystupovat po klubech. V roce 2000 kapela vydává své debutové album s názvem “Fugison party” a o dva roky později vychází stylově mnohem více vyhraněnější “Lastfood” a za další dva roky deska s názvem “Mangrooves”, která je oproti dvěma předešlým deskám obohacena o hlas v současné době více méně stáleho toastera Dr. Karyho. V roce 2008 Fast Food Orchestra vydávají zatím poslední desku “Urban Menu”, na které je znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku kapely o prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip-hopu, popu nebo breakbeatu.

MYDY RABYCAD
Mladá electroswingová kapela z Prahy, která vznikla na začátku letních prázdnin roku 2012. První koncert odehrála 12.10. téhož roku, o rok později křtila své první CD „Let Your Body Move“ a letos v březnu představila světu svoji druhotinu „Glamtronic“. Nato, že existuje necelé tři roky toho již kapela stihla hodně. Koncertuje po celé republice, objeli většinu důležitých letních festivalů a po vydání druhého albe se chystají na vystoupení do Švýcarska, Německa a Anglie. Elektroswing v jejich podání je zábavný a chytlavý a zpěvačka Žofie ve stylu a nepřehlédnutelná.

KAPITÁN DEMO
Tento interpret je cíleně zahalen tajemstvím. Podle promomateriálů je Kapitán Demo česko-italský multimilionář, žijící v Miami na Floridě. Tam tvoří, utrácí své miliardy a vzpomíná na dobu, kdy musel pracovat. Možná proto se rozhodl vydat desku, kterou, jak uvádí, natáčel nejen na Floridě, ale také v Praze a na Vysočině. Ve skutečnosti jsou všechny skladby z dílny Jiřího Buriana, o mix a master se postaral Ecson Waldes a právě tito pánové představí svoji zbrusu novou desku „Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se až budeš normální.“

BURTON ŠPINDL SPRING SESSIONS 2015 PROGRAM

DENNĚ UPRAVENÝ PARK / DAILY SHAPED SNOWPARK (SVATÝ PETR)
BURTON TEST CENTER, RED BULL BAR
MUSIC BY DJ ROBOT, DJ AKVAMEN, DJ N´ZYM & DJ JORGOS PO CELÝ DEN / ALL DAY LONG
JÄGERMEISTER PARTY NIGHTS (SV. PETRXXL PARTY STAN)


ST/WED 25.3.2015
16:00 – 23:00 PŘÍJEZDY/ARRIVALS (BŠSS office)

ČT/THU 26.3.2015
09:00 – 16:00 PARK A LANOVKA V PROVOZU / SNOWPARK AND LIFT OPEN
13:00 ANON BIG AIR FORTUNE
20:00 – 02:00 JÄGERMEISTER PARTY NIGHT (Party stan)
KAPITÁN DEMO
DJ AKVAMEM & DJ N´ZYM

PÁ/FRI 27.3.2015
08:30 – 16:00 PARK A LANOVKA V PROVOZU / SNOWPARK AND LIFT OPEN
13:00 HALF PIPE SESSION
20:00 – 03:00 JÄGERMEISTER PARTY NIGHT (Party stan)
DJ WICH & LA4, MYDY RABYCAD
DJ ROBOT, DJ AKVAMEN & DJ N´ZYM

SO/SAT 28.3.2015
08:30 – 16:00 PARK A LANOVKA V PROVOZU / SNOWPARK AND LIFT OPEN
10:00 – 11:00 BURTON PUBLIC JAM (SVATÝ PETR)
12:00 HELI SHOOTING
13:00 BURTON CORNER SESSION
16:00 VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ/PRIZEGIVING-RESULTS (Burton booth)
20:00 – 05:00 JÄGERMEISTER SEASON CLOSING PARTY (Party stan)
FAST FOOD ORCHESTRA, BIGGBOSS STAGE/PSH (ORION, VLADIMIR 518, DJ MIKE TRAFIK, REFEW), KRAFTY KUTS (UK), DJ N´ZYM, DJ MIKE TRAFIK & DJ JORGOS

NE/SUN 29.3.2015
08:30 – 16:00 PARK A LANOVKA V PROVOZU/SNOWPARK AND LIFT OPEN

biggboss