Logo text

BiggBoss vydává další knihu > Lubomír Typlt: Tikající muž

BB B
10 11 2015

20. 11. 2015 vydá výtvarník Lubomír Typlt u svého domovského labelu a nakladatelství BiggBoss objemnou monografii s názvem Tikající muž, která mapuje jeho rozsáhlou uměleckou tvorbu od 90. let až po současnost. Vedle velkého množství reprodukcí, které podrobně dokumentují malířskou linii Typltova díla, je zde autor představen v mnoha textových a vizuálních odkazech i jako zakládající a stálý člen kultovní skupiny WWW.

Typlt je jejím hlavním textařem a právě z jednoho jeho textu pochází i titul knihy Tikající muž. Pod koncepcí publikace je podepsán teoretik umění a kurátor Karel Srp, který textovou část knihy otevírá postřehem:

„Obrazy Lubomíra Typlta působí někdy jako ostré hobliny, jako skrojky nevědomí, jež si nese každý zasuté v sobě, avšak obává se je veřejně vyjádřit, dokonce se strachuje, aby se někde samovolně nevynořily a nevynesly na povrch, co mělo zůstat skryté v soukromí.“

Knihu graficky zpracovalo renomované studio 2015 Designers, jmenovitě Petr Bosák a Robert Jansa. Nejedná se o čistě náhodnou spolupráci, jelikož vedle několika koncertních plakátů spolupracovali 2015 Designers s WWW například i na vizuálu jejich posledního alba Atomová včela.

Velkorysá monografie Tikající muž výtvarníka a textaře Lubomíra Typlta bude oficiálně pokřtěna dne 20. 11. 2015 před koncertem skupiny WWW (19:00), a to v pražském podniku Café v lese.

Předobjednávky
FB Event

Vychází u BiggBoss 20. listopadu 2015
Koncepce: Karel Srp
Text: Karel Srp, Petr Vaňous
Redakce: Eva Hrubá
Překlad: James Partridge
Grafická úprava: Petr Bosák, Robert Jansa, 2015 Designers
288 stran