Logo text

Hellboy: Pekelná knižnice - kniha třetí

C
11 04 2017

Pekelný chlapec konečně najde klid. Dělí ho od něj čtyři a půl kila hellboyovského vesmíru a 848 luxusních stran:

Kolosální kniha poprvé, podruhé… Potřetí? – ptá se český vydavatel komiksu, na jehož každé pokračování čekají netrpělivě fanoušci po celém světě už více než dvacet čtyři let! Stejně jako u předchozích velkoformátových knih dostávají čtenáři možnost rozhodnout o vzniku unikátní knihy, a dokonce s ní i spojit své jméno! Formou předplatitelských objednávek vyšly v Comics Centru už předchozí dvě Pekelné knižnice obsahující vždy čtyři samostatné knihy. Vydání je tak nejen dobrodružstvím, zda se najde potřebný počet zájemců, ale také exkluzivní záležitostí. Jednotlivé výtisky jsou totiž číslovány a jejich součástí je i speciální strana se jmény všech kupujících.

V knize Hellboy: Pekelná knižnice kniha třetí vyjdou díly:
Hellboy 8: Temnota vábí
Hellboy 9: Divoký hon
Hellboy 11: Ďáblova nevěsta a další příběhy
Hellboy 12: Bouře a běsy

Součástí čtyř a půl kilového vydání je navíc galerie skic, náčrtů a komentářů autorů.
„Knihy osm, devět a dvanáct tvoří společně s povídkou Mateřské znaménko, která zatím v Pekelných knižnicích nevyšla, jeden ucelený příběh. Kniha číslo jedenáct je povídková,“ vysvětluje zdánlivě nelogické číslování Václav Dort, šéfredaktor Comics Centra. Desátý díl „Paskřivec“ je součástí předešlého velkoformátového Hellboye: Pekelná knižnice kniha druhá. Nakladatel tak v přirozeném sledu provází čtenáře univerzem legendárního Hellboye.

Hellboy, co do svého původu démon, je poněkud svérázný vyšetřovatel Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Řešení jeho případů přivádí rudokožce s upilovanými rohy na místa a k tvorům neméně podivným. Zároveň ho neustále pronásleduje jeho původ a smysl vlastní existence.

Plánovaný termín vydání konec června 2017

Každý výtisk bude opatřen jmenným seznamem objednatelů a unikátním číslem. Předplatitelé si mohou knihu objednat a uhradit do 14. května na stránkách vydavatele:
http://www.comicscentrum.cz

Kromě tak zvaných kolosálních knih vydává Comics Centrum příběhy základní série i samostatně. V polovině května letošního roku tak vyjde poslední dvanáctý díl s podtitulem Bouře a běsy. Navíc na tuto řadu navazují další pobočné série, které jsou nedílnou součástí Hellboyova Universa jako je například Ú.P.V.O., Humr Johnson, Lovec čarodějnic sir Edward Grey, Abe Sapien, Hellboy v pekle a mnoho dalších. Tyto série rozvíjejí příběhy a postavy, které byly jen letmo naznačeny v průběhu celé série Hellboye.