Logo text

The Girl with the Dragon Tattoo

První trailer!

03 06 2011

Pokud jste viděli dva roky starej film Män som hatar kvinnor (Muži, kteří nenávidí ženy) dánskýho režiséra Niels Arden Opleva, budete teď trochu napřed. Tenhle skvělej drama thriller byl ve státech uvedenej jako The Girl with the Dragon Tattoo a stejnej název ponese i chystanej remake. Ten má na svědomí americkej režisér David Fincher, kterej má na svym kontě např. snímky Alien 3, Seven, Fight Club či The Social Network. Hlavní role připadnou na Rooney Mara a Daniela Craiga.

Je tomu už 40 let, co Harriette Vanger, dívka z mocného rodinného klanu, zmizela. Její tělo nebylo nikdy nalezeno. Strýc zmizelé je přesvědčen, že šlo o vraždu, za níž stojí někdo z rodiny. Vyšetřováním pověří kritizovaného finančního novináře Mikaela Blomkvista (Daniel Craig) a otrlou potetovanou hackerku Lisbeth Salander (Rooney Mara). Duo netradičních vyšetřovatelů příjde na souvislost Harriettina zmizení s množstvím podivných vražd za posledních 40 let. Mikael a Lisbeth začínájí rozplétat pavučinu záhad rodinné historie Vangerových. Sledujte první vypuštěnej trailer z filmu a těšte se na prosincovou premiéru.

Release Date: 21. 12. 2011
Studio: Columbia Pictures (Sony)
Genre: Drama, Mystery, Thriller, Adaptation, Remake
Director: David Fincher
Screenwriter: Steve Zaillian
Official Website: DragonTattoo.com
Starring: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer, Stellan Skarsgård, Steven Berkoff, Robin Wright, Yorick Van Wageningen, Joely Richardson

13