Logo text

Diplo příští
týden v Praze!

01 05 2011

Wesley Pentz aka Diplo je jméno, které nějaké květnaté úvody a pr kudrlinky snad ani nepotřebuje. Úspěchy jeho bohaté kariéry mluví za něj. Od skromných začátků a prvních releasů jako člen legendary Hollertronix crew, přes kritikou uctívané debut album Florida, vydané na sublabelu Ninja Tune – Big Dada, ranné remixy pro lidi jako Kanye West, Bloc Party, Justin Timberlake, CSS se Diplo propracoval do pozice asi nejvlivnějšího a nejzásadnějšího DJe a producenta 21. století. Byl to on, kdo pomohl zglobalizovat regionální podoby taneční muziky jako brazilský Baile funk nebo angolské Kuduro. Byl to on, kdo objevil M.I.A. a kdo produkoval většinu jejich ranných věcí, včetně hymny Paper Planes ověnčené nominací na cenu Grammy. A byl to on, kdo pomohl dubstepu definitivně prolomit dveře amerického trhu, když na svůj label Mad Decent upsal jeho ikonu jménem Rusko. V roce 2009 se pak spojil s houseovou producentskou legendou jménem Switch, aby spolu založili projekt Major Lazer, jehož výsledkem bylo vynikající LP Guns Don’t Kill People Lazers Do, jenž okusilo vrcholky hitparád. A bodejť by ne, když na něm byla třeba ultra morda Pon De Floor!

A pokud máte na kontě takový úspěch, ke spolupráci s opravdovými superstars už je to jen krůček a ani kolaba s lidmi jako Laidback Luke, Busta Rhymes nebo Tiesto pak nemohou zaskočit. Zkrátka ať se na to koukáte odkudkoliv, je evidentní, že Diplo stál posledních deset let v první linii současné taneční muziky.

Zakroužkujte si v kalendáři středu 4.5. – to je ten den D, kdy se nejzásadnější producent a DJ jménem Diplo konečně předvede v Lucerna Music Baru v Praze.

Lazer Boombox X Dutty Weekend Special

DIPLO (Major Lazer, Mad Decent) /USA/

Kid Fresh (Hype Nasty, Volar) /Hong Kong/
Dillon Francis (Mad Decent) /USA/
Tuco & Quime (Dutty Weekend, Mean Bucket) /UK/CZ
Kristee /CZ/
C Monts (Broke & Famous)/UK/

4.5. 2011, Lucerna Music Bar, Praha

Diplo – Work is Never Over

Diplo feat. Lil Jon – U Don’t Like Me

MIA – Bucky Dun Gun

Major Lazer – Pon Di Floor

<%reklama%>

Borgore feat. Diplo – Sunsets (Dubstep remix)

Diplo Live @ Miami Ultra Music Festival 2010

Dillon Francis – Brazzers Theme

13