Logo text

808 Double Time Fest startuje
již dnes!

17 06 2011

Pražský klub MeetFactory bude v termínu 17.- 18.června hostit dvoudenní alternativní festival s názvem 808 Double Time Fest. Kromě Vanessy a slovenských The Dark, kteří vystoupí v pátek, se sobotní program ponese v rapovém duchu a k vidění postupně budou Plastic Riders, Igor live, Marat live, Smack live, Hugo Toxxx live a jako headliner se představí britský rapper Giggs.

Ten se narodil v listopadu 1981, vyrůstal v dnes již zbořené čtvrti Gloucester Grove v Peckhamu, má pět bratrů, jméno matky je „úředně utajováno“, otec odešel z domova, když byl Nathan malý kluk, ve škole malá míra pozornosti, fanoušek NWA, „zkusil jsem pracovat, pracoval jsem tejden v McDonalds, obracel hamburgry, říkám si, to je fór, ne?, čoveče, musim nakrmit hladový krky, fotr to nedá, dokážu vydělat spoustu prachů jinak, chápete?“ Začal prodávat drogy, naučil se různé finty. „ i prodávat drogy potřebuje jistou péči, musíš ráno vstát, získat rutinu.. zvládáš to.. děláš, co musíš.“

Ve jednadvaceti letech se stal otcem, začíná s rapem jako hobby, v roce 2003 byl odsouzen za držení zbraně, poté dva roky ve vězení, “vo nic fakt nejde, je to jen ztráta času, chybí ti rodina, tvůj syn.” Po propuštění se vážně začíná věnovat rapu jako cestě k nápravě. Je součástí crew SN1(Nikoho nešetřit – Spare No One), která má kontakty s gangy.“řikaj nám gang, ale je to v podstatě rodina, je to jednota”, vyšel z vězení s přesvědčením, že si bude na chleba vydělávat rýmy o denních stresech, bolesti – bolesti, kdy nemáte ani vindru, bolesti, kdy přijdete o kámoše, ať už že jde do kriminálu nebo vypustí duši, o bolesti, kdy vás všichni ignorují. Vzepřel se a chtěl být nejdrsnější – „ před pěti lety jsem mluvil o tom, že někomu ustřelim kebuli a tak tu bolest ze sebe dostanu, a nikdo si ze mě nebude dělat prdel. I dneska mluvím o podobných věcech, i když jsem se už trochu zklidnil.“

Vydává mix cds, stará se o kšefty, maká na ulici, nachází způsob, jak zaplatit studio, šlape do toho „musí se to kurva podařit.“ Všechny další „aktivity“ jdou stranou, peníze teď vydělává jen muzikou. Stane se známým jako Hollowman za svůj free styling ‘Talkin’ the Hardest’ na beaty Dreho, které byly původně pro Shady/Aftermath MC Stat Quo’s Here We Go. A je to větší pecka než originál. Z klipu se stává senzace. Prodává tisíce svého prvního nezávislého alba ‘Walk In Da Park’ do světa jdou trika SN1 a další hadry z jeho obchodu, dává na prdel lidem jako Wiley, Skepta, Chipmunk a Dizzee a vyhrává UK Hip 2008, na BET awards v Atlantě v Georgii je hostem T-Paina, předchozími vítězi jsou Sway a Kano. Giggs je součástí nové generace, je z gheta fantomů a pomalu nabírá síly. „Na uznání nepotřebujete bejt upsanej u velký firmy ani vás nemusej hrát pořád v rádiu. Když máte za zádama ulici, tak vás nic nezastaví.“

Nelíbí se mu výraz grime, je fanouškem Heroes, má rád tu přímou hard core mentalitu a zvuk, slang/bang chuť špinavýho jižanského hip hopu, která se hodí k jeho hlubokému hlasu zkázy, o kterém nejdřív pochyboval, ale který je teď jeho poznávacím znamením.

Lidi se mě ptaj, proč nedělám veselou hudbu, proč nezpívám o kytičkách nebo teniskách, proč mám všechno tak temný a negativní a na hovno, ale já to řikám, jak to je. Tohle se mi stalo – někdo mně chce roztřískat palici nebo mě picnout, tak vo tom přeci nebudu zpívat vleže. Budu se bránit. Takhle to chodí. Pak máte hned reputaci magora, kterej běhá po ulici a střílí kolem sebe a podobný sračky. Netušej, že se jen pokoušim zůstat naživu. Buď někam zalezeš, nebo to napráskáš policii nebo se bráníš sám. Já bydlím uprostřed Peckhamu, takže schovat se nejde. Nedělám svý věci, abych byl za hvězdu, protože většina těch písniček v podstatě říká „na tenhle život se vysrat“, je to fakt život k smíchu, nikdo to nežere, ani já ne. Někdo si možná myslí, že to tahám z rukávu, protože to zní ujetě, ale tim vším jsem já prošel.

Giggs – Let Em Ave It Documentary – Part 1

Říkejte mu rapper, gangsta, pasák, obchodník, oběť, rváč, pózér, undergroundová hvězda, operátor, zmetek, skvěle arogantní řízek, říkejte mu hip hop, nazvěte ho něčím, co lidi znervózní, jeho muziku nazývejte novou, říkejte mu zpozdilec, soutěžící, šampión, hlas, příklad, výzva, posel drsných zpráv ze ztracené čtvrti města, okraje národa, z jiné reality… ale tohle je Giggs.

Spolupracuje s Mike Skinnerem z The Streets, využívají se navzájem, v roce 2009 se upisuje labelu XL Recordings – “nejsem týpek, co se začne rozpouštět jen proto, že je u velký firmy. Jiný lidi si najdou cestu do rádií, protože se rozmázli, lidi jako Chipmunk nebo Stryder. Ve vší úctě k nim – já nechcí jít cestou jako oni, já chci cítit, že dělám věci, který pokládám za opravdový. Nestanu se součástí žádnýho brainwashingu kvůli popularitě.“

Mý nový album se jmenuje ‘Let ‘Em Have It’ ( Ať si to vyžerou), protože z tohohle jsem vyšel. Předtím se nebylo na co těšit a teď je. Je to temná a nasraná deska, ale je tam taky naděje pro budoucnost. Já rád věci měnim! říka Giggs.

Giggs – Let Em Ave It Documentary – Part 2

Giggs to rozjede v MeetFactory v sobotu 18.června večer. Sobotní program ale začne odpoledním Graffneck Graffiti Workshopem na Barrandovském mostě.

O projekce se na celé akci postarají Purea VJ´s.

Vstupenky na oba dny budou v předprodejích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal od pátku 29.dubna za 500,- Kč + poplatky, na místě za 600,- Kč. Na páteční program v předprodeji za 240,- Kč + poplatky, za 290,- Kč na místě, sobotní program bude za 340,- Kč + poplatky v předprodeji a 390,- Kč na místě.

biggboss